Sorunuz aşağıda yok mu? Destek ve iletişim için...


 • Kampanya 20.01.2018 tarihinde saat 00:00’de başlayıp, 20.02.2018 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir.
 • Kampanya sadece Türkiye’de geçerli olup, yurt dışı ödemelerde geçerli değildir.
 • Kampanya süresince ilk 100 en az 2 kira, aidat veya fatura ödemesi yapan gerçek kişiler için geçerli olup, her bir kullanıcı kampanyadan bir kez yararlanacaktır.
 • Kampanya 100 kişi ile kısıtlıdır, kampanya süresince kaynaklanan şikayetler olması durumunda Anadolu Sigorta’nın herhangi bir sorumluluğu olmayacağı beyan eder.
 • Kampanya tek sefere mahsus gerçek kişinin bulunduğu meskenin 1 yıllık konut sigortasını kapsamaktadır. Detaylı poliçe bilgisi kullanıcıların adresine yollanacaktır.
 • Kampanya kapsamında, kullanıcının beyan ettiği kira sözleşmesinde geçerli olan konutları için en az 2 adet ödeme (Kira, aidat veya fatura ödemelerini kapsamaktadır) gerçekleştirmelidir, kullanıcılar ödeme işlemlerin gerçekleşmesi için oluşacak hizmet bedellerini ödemekle yükümlüdür.
 • İade veya iptal durumunda kampanya ile kazanılan haklar kaybedilmektedir.
 • e-kira ve Anadolu Sigorta, kampanya süresi boyunca, kampanyayı olumsuz yönde etkileyecek şekilde bilgisayar teknolojileri kullanıldığının veya çeşitli yöntemlerle haksız avantaj sağlamaya çalışan katılımcıların belirlenmesi durumunda bu katılımcının indirimini hiçbir uyarı yapmadan iptal etme hakkını saklı tutar. Ayrıca, e-kira ve Anadolu Sigorta’nın yasal işlem başlatma ve varsa bundan doğan tüm zararlarının da tazminini talep etme hakkı saklıdır.
 • Kampanyaya katılan herkes, yukarıda geçen şartları kabul etmiş sayılır. Koşullar ve Kurallardaki değişiklikler tüm katılımcılar için bağlayıcı nitelik taşımaktadır. Bu nedenle katılımcılar, güncel koşullar ve kuralları öğrenmek için bu sayfayı düzenli olarak ziyaret etmeleri gerektiğini bilmektedirler. Katılımcılar, kampanyaya katılım ile kampanya koşullarını okumuş ve bunları peşinen kabul edilmiş sayılır.
 • Bu kampanya başka bir kampanya ile birleştirilemez.
 • e-kira ve Anadolu Sigorta herhangi bir ön bildirimde bulunmaksızın, kampanya koşullarını tek taraflı değiştirme hakkını saklı tutar.
 • e-kira tescilli bir BF Pazarlama ve Ticaret LTD.ŞTİ markasıdır

e-kira’yı kullanmanızı sağlayacak en önemli özellik, kolay kullanım ve güvenli ödeme imkânlarıdır. Sisteme bir kere kayıt yaptırdıktan sonra her ay kiranızı tek bir işlem yaparak kolayca ödeyebilirsiniz. Tüm ödemeleriniz sistem üzerinde saklanır, gerektiğinde tüm detaylarına ulaşmanız kolay olur.

Evet, 17 farklı bankaya ait kredi kartları ile istediğiniz zaman kira ve aidat ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Evet, kiranızı ve aidatınızı dilediğiniz gibi ister 3, ister 6, ister 9, taksitle ödeyebilirsiniz.

e-kira platformunun üyesi olmak kesinlikle ücretsizidir. İşlem menüsünde sizden istenilen bilgileri doldurarak üye olabilirsiniz.

Kira veya aidat ödemek istediğiniz zaman uygun komisyon oranları ile işlemleriniz gerçekleştirilecektir.

e-kira.net üzerinden kira ödemeniz yaptığınız takdirde, ödemeniz en geç 2 gün içerisinden kiraya verenin hesabına kira ödemeniz iletilecektir. Ödeme günlerimiz Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleridir.

Örneğin:

Pazartesi yapılan bir kira ödemesi Çarşamba günü kiraya verenin hesabına iletilecektir.

Salı yapılan bir ödeme yine Çarşamba günü kiraya verenin hesabına iletilecektir.

Çarşamba yapılan bir ödeme Cuma günü kiraya verenin hesabına iletilecektir.

Perşembe yapılan bir ödeme yine Cuma günü kiraya verenin hesabına iletilecektir.

Cuma yapılan bir ödeme Pazartesi günü kiraya verenin hesabına iletilecektir.

e-kira sadece kira ve aidat ödemesi için kurulmuş bir platformdur. Başka hiçbir ödeme kabul edilmemektedir.

e-kira’ya üye olup, kira ve aidat ödemesi yapabilmeniz için sadece kira kontratınızın bir kopyasını platformumuza yüklemeniz ve bu kira kontratı uyarınca kiracı ya da emlak sahibi olmanız gerekmektedir. Arkadaşlarımız girdiğiniz bilgilerin ve kira kontratınızın doğruluğunu kontrol ettikten sonra ödeme yapmanıza izin verilecektir.

Kira kontratınız yok ise maalesef e-kira ile herhangi bir işlem yapamazsınız.

Kira kontratınızın okunaklı bir şekilde cep telefonuz ile fotoğrafını çekebilir ya da bir tarayıcı yardımı ile taratıp, platformdaki yönlendirmeler ile sisteme yüklemesini yapabilirsiniz.

e-kira.net’te yükleyeceğiniz kira kontratınız hem kiracı tarafından hem de kiraya veren tarafından imzalanmış olmalıdır. Yasal bir belge olarak kabul edilecektir.

e-kira çalışanları sizin sisteme girdiğiniz bilgiler ile kira kontratınızı karşılaştıracaklardır, eğer bilgilerde bir farklılık varsa sistem üzerinden sizden bunları düzeltmenizi talep edeceklerdir.

e-kira ile kira ve aidat ödemek yasaldır. 268 Seri No’lu Gelir Vergisi Genel Tebliğine göre;

- Konutlarda, her bir konut için aylık 500 YTL ve üzerinde kira geliri elde edenlerin,

- İşyerlerinde, işyerini kiraya verenler ile kiracıların

kiraya ilişkin tahsilat ve ödemelerinin 1/11/2008 tarihinden itibaren banka veya Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen belgelerle tevsik edilmesi zorunluluğu getirilmiştir.

e-kira ile yapacağınız ödemeler, banka sistemleri yardımı ile koruma hesaplarına alınıp, direk ev sahiplerinin hesaplarına yollanmaktadır. Ödemeleriniz gerçekleştikten sonra banka dekontlarınız e-kira sistemine yüklenerek, kullanıcılarımızın erişimine sunulmaktadır. Her ödeme işlemi aracı bankaların elektronik ortamda hazırlanan dekontları ile tevsik edilmektedir.

Kiralanan yerin size gösterilen yer ve kira sözleşmesini imzalayan kişinin gerçekten yerin sahibi olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Kiraya veren vekil kullanıyorsa gerçek vekili olduğuna noter kayıtlarını araştırarak emin olmalısınız. Birden fazla mal sahibi varsa kontrata her bir mal sahibinin katılması ve imzalaması gerekir.

Kira kontratında kira bedeli, kira süresi, kira bedelinde yapılacak artış, depozito, kiralanan yerin kullanım amacı ve durumu belirtilmelidir. Eşyalı olarak kiralanacak ise, eşya listesi de sözleşmeye eklenmelidir.

Kira sözleşmesinin süresi ve yenileme dönemleri, kiranın başlangıç tarihindeki ay ve güne göre belirlenmektedir. Kira sözleşmesi başlangıcında ne kadar süre ile yapılırsa yapılsın, kiracı tarafından veya kiralayanın açacağı dava sonucunda sona erdirilmediği sürece, sürenin sona ermesinden sonra yeni bir kira kontratı yapılmasına gerek kalmadan 1'er yıllık sürelerle otomatikman yenilenir.

Kira bedeli sadece kiraya veren tarafından kira sözleşmesi yapılırken belirlenebilir. Takip eden yıllarda kira bedeli tam olarak belirlenmemiş ise, Borçlar Yasası'ndaki ÜFE(Üretici Fiyat Endeksi ) prensibinden hareketle belirlenir.

Ana binanın tamiratı ve bakımıyla ilgili bedeller, kiralanan yerin güzelleştirilmesiyle ile ilgili yapılan harcamalar kiralayanın da kabulüyle kiradan düşülebilir.

Kira bedeli düzenli olarak ödenmediği takdirde kiralayanın başvurusu neticesinde icra takibi başlatılır. İcra takibinin tarafa tebliğinden itibaren 30 gün içerisinde kiranın ödenmemesi halinde kiralayan kiralanan yerden tahliye etmeyi talep edebilir ve mahkeme kararıyla kiralanan yerden çıkarılabilir.

Kiralayanın yasal olarak kontratta belirlenenden fazla kira zammı yapma hakkı yoktur. Böyle bir durum söz konusu olursa, kontratta belirlenen oranda zam eklemesi yaparak kira ödemesine devam edilmelidir. Kiralayanın bu bedeli kabul etmemesi durumunda kiracıya dava açması gerekir. Dava sonucunda mahkeme kontrata uygun davranan kiracıyı haklı bulacaktır.

Kullanım amacının sözleşmeye aykırı şekilde değiştirilmesi sonucunda kiralayana, kiralanan yerden çıkarma hakkı doğar.

Kiracının tahliyesi anında kiralanan yerin elektrik, su, doğalgaz, genel giderler, aidat gibi ödemeler nedeniyle borcun olmaması, yerin kiralandığı şekilde bırakılması gerekir. Aksi takdirde kiralayan depozito bedelini geri vermeme hakkına sahiptir.

Kiralayanın satma hakkı mevcuttur. Yeni Borçlar Kanunun 351. maddesine göre; Kiralananı sonradan edinen kişi, onu kendisi, eşi, altsoyu, üstsoyu veya kanun gereği bakmakla yükümlü olduğu diğer kişiler için konut veya işyeri gereksinimi sebebiyle kullanma zorunluluğu varsa, edinme tarihinden başlayarak bir ay içinde durumu kiracıya yazılı olarak bildirmek koşuluyla, kira sözleşmesini altı ay sonra açacağı bir davayla sona erdirebilir. Bu durumda kiracıyı tahliye edebilir.